Festival plný chutí bude cez víkend v Klížskej Nemej

Napísal(a)  Marek Gális štvrtok, 16 august 2018 20:51

 

Cez víkend 25.- 26. augusta organizuje obec Klížska Nemá PODUNAJSKÝ FESTIVAL. LIFE Energia tam nebude chýbať :)

V sobotu sa zastavte v našom stánku. Na nedeľu je pripravená exkurzia pod elektrické vedenia - tie, na ktoré osadili energetické spoločnosti takzvané odloňovače letu vtákov = ochranu proti nárazom. Všetko vám povieme priamo na mieste, pretože tieto úseky sú priamo pri obci.

Akcia prebieha v oba dni od 12:00 až do polnoci. Stánky a sprievodné podujatia navštívite na námestí a okolo neho. Budú predstavené rozmanité aktivity z regiónu, venované ochrane prírody. Ochutnáte ponuku lokálnych výrobcov zo Slovenska a Maďarska - produkty ktoré sa hrdia značkou kvality Podunajska - Dunamente. Čakajú vás chutné vína, zážitky v remselnej uličke, výletné plavby loďou po Dunaji (v sobotu), pre deti nafukovací hrad či drevené kolotoče.

Na obecnom úrade si v sobotu pozriete zaujímavé filmy, okrem iného o dvoch druhoch, na ktoré sa zameriava aj náš projekt - sokol rároh a sokol kobcovitý (červenonohý).

Presný čas exkurzie k elektrickému vedeniu v nedeľu bude prispôsobený počasiu a ďalším podmienkam.

Ďakujeme obci Klížska Nemá a ďalším partnerom projektu "Chute podunajskej prírody" za organizáciu podujatia a za pozvanie.

Tešíme sa na vás :)

 

 

 

 

partneri