Tajomné prírodné Kramáre

Napísal(a)  Maja Jarošíková pondelok, 11 jún 2018 13:46


Aj keď bola 9. júna 2018 obloha celý čas zatiahnutá a trocha i popŕchalo, bola to skvelá akcia. Dobrodružná hra pre celú rodinu spočívala v poznávaní zaujímavých miest na bratislavských Kramároch formou rozličných úloha a aktivít.

Deti s rodičmi absolvovali stanovištia od ihriska nad Višňovou ulicou po lúku nad Kĺzavou ulicou (smerom na Kolibu). Tu deti dostávali darčeky a jazdilo sa na koníkovi.
Na trase sa učili sa o roháčovi a iných živočíchoch, bylinkách, o odpadoch, pripravená bola výstavka fotiek z histórie Kramárov. Opekalo sa na lúčke, kde mala vyhradené svoje miesto aj Life Energia.


Počúvali sme zvuky vtákov, hádali či je to dravec, sova alebo iný vták. Pozerali sme pierka dravcov v porovnaní so sovou, tým boli deti zaujaté najviac.
Deti skúšali váhu sovičiek, úspech mali nálepky.


Časopis Dravce a sovy i puzzle som darovala aj jednému šikovnému dievčatku, ktoré javilo väčší záujem o vtáctvo. Na stanovišti som bola od 11tej do 14tej, ľudia prichádzali postupne po malých skupinkách.


Porozprávala som im aj o projekte LIFE Energia a problematike nárazov, veľmi jednoduchou a zrozumiteľnou formou, boli tam hlavne malé detičky, zopár otázok mali rodičia.

 

 

partneri