Odborný seminár VSD aj s projektom LIFE Energia

Napísal(a)  streda, 27 apríl 2016 09:32

V dňoch 20.-21. apríla usporiadala spoločnosť Východoslovenská distribučná, a.s. (VSD) podujatie venované environmentálnym aspektom a zodpovednému podnikaniu spoločnosti. V stredu 20. apríla bol pri Turni nad Bodvou testovaný nový spôsob inštalácie vybraných zviditeľňovacích prvkov – odkloňovačov letu vtáctva, na vedenia, predovšetkým vyššieho napätia alebo v ťažko dostupných terénoch. Tento spôsob bol testovaný na úseku, vyznačenom medzi rizikovými a navrhnutými na ekologizáciu v rámci projektu LIFE Energia, v kompetencii VSD.
Z Turne nad Bodvou sme sa presunuli cez projektové lokality v Hrhove a Gemerskej hôrke, kde vďaka zahájeniu správneho manažmentu pomáhame prežiť sysľom a zväčšiť populáciu na oboch lokalitách tak, aby sa mohla šíriť. Ďalšou zastávkou po ceste bola najhustejšia kolónia sysľa pasienkového na Slovensku, pri Muráni, kde nás okrem pobehujúcich syslíkov privítali aj somáriky. Tie lokalitu spásajú a udržiavajú tak plochu v stave, ktorý vyhovuje sysľom. Oba druhy si tu svorne nažívajú v harmónii.
Cieľovým miestom bola obec Červený kláštor. Tu boli vo štvrtok 21. apríla na programe prezentácie na rôzne témy z oblasti zodpovedného podnikania, vrátane ochrany prírody a vtáctva ako jej významnej zložky. V rámci prezentácií boli predstavené aj najnovšie výsledky projektu LIFE Energia, ako aj plánované aktivity. Naša prezentácia si vyslúžila veľa otázok a uznania, za čo sme veľmi vďační.

Foto: Lucia Deutschová a Marek Gális

Lucia Deutschová

manažérka projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.