Priebežné výsledky - december 2015

Napísal(a)  štvrtok, 07 január 2016 14:40

• C1 – Pokračuje monitoring projektových území, v decembri sa do monitoringu zapojilo 38 mapovateľov. Údaje už nahadzujeme do novej databázy, vytvorenej špeciálne pre účely projektu.
• C3 – Osadili sme už 10 hniezd a 16 búdok na východe (rovnakým dielom Východoslovenská rovina aj Košická kotlina), v Záhorskom Pomoraví je 15 búdok a 10 hniezd. Spolu v projektových územiach je teda umiestnených 31 búdok a 20 hniezd.
• C4 – Bola ukončená rekonštrukcia rehabilitačnej stanice UVLF v Rozhanovciach, ktorá je už využívaná pre zranené živočíchy. ŠOP SR nakúpila vybavenie a pomôcky pre dve stanice.
• E2 – osadené boli 4 zvyšné informačné tabule, pri pracoviskách Štátnej ochrany prírody, na viditeľných miestach. S CHKO Ponitrie – areál strednej odbornej školy veterinárnej - Dražovská 14 – inštalovaná priamo na stene chovnej stanice, S NP Slovenský kras – Hámošiho 188, Brzotín – v areáli správy, S CHKO Štiavnické vrchy - infotabuľa bude umiestnená v Banskej Štiavnici, Kammerhofská 26, priamo vo dvore Správy CHKO Štiavnické vrchy. S CHKO Cérová vrchovina – Železničná 31, Rimavská Sobota. Všetky tabule sú umiestnené na viditeľných miestach, aktivita E2 je týmto ukončená.
• E4 - 9.12. sa konala tlačová konferencia pri príležitosti slávnostného otvorenia rehabilitačnej stanice v Rozhanovciach. Zúčastnili sa jej viacerí novinári (RTVS, Markíza, TA3, TASR, Nový čas), zamestnanci UVLF a ŠOP SR. Zaznamenali sme 8 mediálnych výstupov, z toho dva v tlačenej verzii, dva v online verzii, tri výstupy v rádiu a jeden v TV. Jeden mediálny výstup v TV Markíza prezentoval prácu UVLF pod názvom Vtáčia nemocnica.
• Vyhlásili sme výsledky z fotosúťaže LIFE Energia: "Sedím si na vedení a je mi dobre", víťazom sme zaslali balíčky LIFE Energia. Na Facebook stránke LIFE Energia sme v našej fotosúťaži získali celkovo až 596 like-ov. Informácia o víťazoch: http://lifeenergia.sk/index.php/aktuality/item/617-pozname-vitazov-fotosutaze-sedim-si-na-vedeni-a-je-mi-dobre#prettyPhoto Všetky fotografie: http://lifeenergia.sk/index.php/2015-03-04-16-04-34/fotografie/item/603-fotosutaz-life-energia-sedim-si-na-vedeni-a-je-mi-dobre
• O projekte sme informovali aj v našom každomesačnom spravodaji: http://www.dravce.sk/web/index.php/sk/zaregistrujte-sa-na-odber
• Facebook stránka má 456 like-ov.
• Dňa 12.12.2015 sme sa zúčastnili konferencie FJT100, ktorá sa konala na Technickej univerzite vo Zvolene. Počas prezentácie bol účastníkom konferencie predstavený projekt LIFE Energia, spracované a vyhodnotené výsledky 1. a 2. etapy monitoringu. Veľmi podnetná bola následná diskusia, počas ktorej sme zodpovedali mnohé otázky, týkajúce sa cieľov projektu a plánovaných aktivít. Výstupom z konferencie bude anglický abstrakt príspevku, uverejnený v špeciálnom čísle medzinárodného časopisu Folia oecologica, indexovanom aj v medzinárodnej databáze Scopus.
• F1 – Boli pripravené a podpísané odovzdávacie protokoly na búdky a hniezda, uzatvorenie výberového procesu nákupu ďalekohľadov a GPS, ŠOP SR realizovala nákup vybavenia a pomôcok pre pracoviská Prešov a Záhorie.

Lucia Deutschová

manažérka projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.