Priebežné výsledky - december 2016

Napísal(a)  štvrtok, 05 január 2017 13:44

Bola dokončená výsadba stromov v lokalite Lipové. Bolo realizované stretnutie so starostkou obce Lipové, zástupcami SVP, a.s. k výsadbe v lokalite Lipové a Bodza. Stretnutie pozostávalo zo spoločnej kontroly lokality a dohodnutí jarného stretnutia zainteresovaných strán v mieste lokality výsadby - C2.

Zmluvy máme uzatvorené so 7 mapovateľmi. Aktivita bola pre obdobie mesiaca december na východe v zmysle Manuálu pre monitoring efektivity inštalácie odkloňovacích prvkov pozastavená, z dôvodu nízkeho aktuálneho stavu druhovej skladby a početnosti jedincov v lokalitách úsekov vedení 22 kV a 110 kV ošetrených odkloňovacími prvkami. Na západe pokračovala inštalácia odkloňovacích prvkov projektovým partnerom ZSD, a.s. v lokalitách Káva, Hliník, Tvrdošovce, Jatov, Klížská Nemá. Bola realizovaná kontrola úsekov vedení 22 kV ošetrených odkloňovacími prvkami, za účelom sledovania stavu druhovej skladby a početnosti jedincov v lokalitách (labute, volavky) - D1.

Výstava je naďalej prezentovaná vo Vedeckom parku UK, kde sú realizované rôzne akcie. Na základe záberov z kamery, ktorá je súčasťou expozície vieme, že o výstavu je záujem a je využívaná v zmysle nášho zámeru - E1.

V kategórii Aktuality sme zverejnili jeden článok – tlačovú správu o inštalácii prvkov na západnom Slovensku - E3.

V spolupráci so ZSD sme zorganizovali tlačovú konferenciu a pripravili tlačovú správu v Klížskej Nemej, kde prebiehala inštalácia ochranných prvkov. Priebeh inštalácie si natočili dve televízie, celkovo sme zaznamenali 2 výstupy v TV (RTVS, JOJ) a 7 online výstupov. V decembri sme zasielali, prípadne priamo odovzdali kalendáre a pohľadnice kľúčovým novinárom a ľuďom, ktorí s nami na projekte počas roka pracovali. O aktivitách projektu sme pravidelne informovali na webovej a Facebook stránke projektu, ako aj v Spravodaji Ochrany dravcov na Slovensku.3. decembra sme prezentovali výsledky projektu v rámci Členskej schôdze našej organizácie, počas ktorej sa uskutočnilo aj stretnutie a školenie mapovateľov a členov tímu projektu - E4.

6. decembra sme sa stretli s českými kolegami a vymenili sme si výsledky a skúsenosti - F3.

Lucia Deutschová

manažérka projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.