Vták na drôte? Prečo nie, keď je to bezpečné!

Napísal(a)  pondelok, 19 jún 2017 09:06

 

Pozvánka na diskusiu

Používate elektrinu?
Viete, ako sa dostáva od výroby do domácností?
Čo na to vtáky, ako to s nimi súvisí?
Ako pomôžeme prírode?

Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky sa dozviete na moderovanej diskusii s odborníkmi, v pondelok 26. júna o 16:00,  vo Východoslovenskom múzeu na Nám. Maratónu mieru 2 v Košiciach.

Na vaše otázky odpovie:


Jozef Tóth (Východoslovenská distribučná, a.s.). Je vedúcim odboru Prevádzka vedení veľmi vysokého napätia a špecializované činnosti, okrem iného má na starosti aj opatrenia na zvyšovanie bezpečnosti vedení pre vtáky.

 

Ladislav Molnár (Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach). Je prednostom Kliniky vtákov, exotických a voľne žijúcich zvierat, ktorá je prvotným kontaktom rôznych zranených živočíchov, vrátane vtákov.

 

Denisa Lőbbová (Ochrana dravcov na Slovensku). V rámci projektu LIFE Energia sa zúčastnila prieskumu a hodnotenia rizikovosti elektrických vedení pre vtáky. Podieľa sa aj na ďalších aktivitách, napríklad na návrate sysľov do krajiny.

 

Akciu moderuje Tatiana Šujetová.

Môžete sa tešiť na:

  • Naj zážitky z práce v teréne.

  •  Pohľad a skúsenosti energetickej spoločnosti.

  • Ukážku prvkov, ktoré chránia vtáky pred nárazom do drôtov.

  • Možnosť sadnúť si na skutočné vedenie v rámci výstavy „Sedím na vedení a je mi dobre“. Vstupné na výstavu je počas diskusie zdarma.

Položte otázku našim hosťom v predstihu cez FORMULÁR a vyhrajte jednu z dvoch cien!

Lucia Deutschová

manažérka projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

partneri