Envirodni v spoločnostiach skupiny SSE s LIFE Energia

Napísal(a)  utorok, 25 september 2018 09:57

Stredoslovenská distribučná, a.s. pripravila v rámci skupiny SSE, a.s. aj tento rok pre svojich zamestnancov "Envirodni" - dni venované ochrane životného prostredia. Jedným z cieľov bolo priblížiť aj výsledky projektu LIFE Energia. Zamestnancom sme vysvetľovali, aký vplyv môže mať distribúcia elektriny na vtáctvo, ako aj ďalšie aspekty a dopady na životné prostredie. Boli pripravené ukážky prvkov - FireFly a RIBE vlajky, ktoré aj v rámci LIFE Energia pomáhajú zviditeľniť rizikové úseky elektrických vedení, kde dochádza k nárazom vtáctva. Nechýbala ani ukážka rovinnej konzoly s chráničkou - tá umožňuje vtáctvu bezpečne dosadnúť na stĺp, bez rizika zásahu elektrickým prúdom.

 

Poskytli sme aj odpovede na praktické otázky - ako pomôcť vtáctvu prikrmovaním v zime, či napájadlom počas horúcich dní.

 

Spomedzi projektových oblastí patrí do kompetencie skupiny SSE Chránené vtáčie územie Poiplie, kde spoločnosť umiestňuje prvky na zvýšenie bezpečnosti vedení a ochranu vtáctva pred nárazmi.

 

Martina Badidová

PR manažér projektu

E-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.